29 Aralık 2013 Pazar

Fashion Week Moda Haftası

FASHİON
Moda perisi bir kez daha sihirli değneğini salladı ve yeni sezon trendlerini takdim etti. Siz bu trendlerden hangilerini stilinize adapte etmek istediğinize karar verdikten sonra gerisi kolay.
2014 Moda Haftası Paris Milan


Vamp ve feminen bir kadın mısınız? Yoksa başına buyruk bir grunge tutkunu mu? Tatlı pembeyi mi, alevli kırmızıyı mı tercih edersiniz? Seçenekler sayısız. Bunca seçeneğin arasından size uygun olanların aklınızı çeleceğine şüphemiz yok.2014 sonbahar kış sezonunda podyumlarda farklı ruh hallerinde, çeşit çeşit renklerle karşılaştık. Moda tasarımcılarının zihinlerinde şekillenen bu renkler, onların yarattıkları kreasyonlarla arzı endam ettiler. Podyumda kimleri görmedik ki?Giorgio Armani,Balmain,Valentino,Dior,Paris ve milan 2014 defileleri yine çok konuşulacak cinsten diyor editörümüz İbrahim Akgün.

Ne olursa olsun podyumdaki her trendin sokaklarda karşılık bulmayacağını çok iyi biliyoruz. Bazıları sadece şovun bir parçası olmakla yetiniyorlar. Bizse sizin için kolay uyarlanabilen trendlerden oluşan bir rehber hazırladık. Bu rehberde, sezon trendlerini kolayca özümseyebilir ve tarzınıza uygun parçaları seçebilirsiniz.

Balmain 2014 Paris Defilesi.

İskoçya’yla özdeşleşmiş olan ekose deseni sezon podyumlarını ele geçirdi. Özellikle Balmain bu deseni çok sevdi. Öyle ki ekose vurgusunu artırmak için onu hem üstte, hem etekte kullandı. Sizden stilinizi ekoseye teslim etmenizi istemiyoruz tabi. Ancak ekoseli bir gömlekle kolejli stilinden rol çalarak sezonun ruhunu yakalayabilirsiniz.Giorgio Armani 2014 Milan Defilesi.
Sezonun ultra feminen görünümünün başrol oyuncularından biri olan kloş etekle tanışın. Her kadının gardırobunda hayat kurtarıcı olarak görev yapan bu etek, 2014 sonbahar Kış sezonunda daha da önem kazanıyor. Onu,ceket , ince kemer ve yüksek topuklu stiletto üçlüsüyle bir araya getirerek harikalar yaratabilirsiniz.Christian Dior 2014 Paris Defilesi.

 Pembe pembe gönlüm sende! Bu sezon hepimizin gönlünden bir parçayı pembeye vermesi gerekiyor. Çünkü onsuz olmak imkansız. Bu renk, çok geniş bir paletle hayatımıza girdi. Biraz çocuksu olmak isteyenler toz pembeyi, daha kadınsı olmayı tercih edenlerse fuşyayı kullanabilirler. Sizin pembeniz hangisi?Valentino Paris 2014 Paris Defilesi.
Sonbaharın melankolik ruh hali çiçek desenlerini de etkisi altına aldı. Yapraklar sararıp dökülmeye başladı. Ağaçlar çiçeklerle vedalaştı. Tasarımcılar da ilkbaharın capcanlı floral desenlerinden vazgeçip daha silik, soyut ve hatta karamsar olanları kullandılar.Sezonun moda kutsal kitabının olmazsa olmaz parçası hacimli paltolar.Kış mevsimini paltosuz geçiremeyeceğinizi çok iyi biliyoruz. Ancak sezonun paltoları bir başka. Kaplumbağa gibi içine gömülebileceğiniz koza modeli tasarımcıların favorisi oldu. Erkek arkadaşınızın gardırobundan aşırmışsınız gibi görünen hacimli paltolar da aynı şekilde. Siz iyisi mi tüm kış üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz bir paltoya yatırım yapın. Civit maviye ne dersiniz?

Geçtiğimiz sezonun halüsinatif desenlerini bir kenara bırakın. Bu sezon sakinleşip klasiklere yöneliyoruz. Kazayağı deseni, klasiklerin başında yer alıyor olsa da tasarımcılar onu trendy hale getirmeyi başardılar. Kaz ayağı desenli bluzu, diz altı kloş etek ve Chelsea botlarıyla eşleştirin.

Sweatshirtler birkaç sezondur spor salonlarını terk etti. O kadar şıklaştılar ki krep pantolonlarla da A kesimli eteklerle de giyilir oldular. Siz de bu sezon onlara bir şans verin. Dolgu topuklu spor ayakkabı furyası sürüyorken sweatshirt’ünüzü onlarla da kombinleyebileceğinizi unutmayın.

http://www.modablackk.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder